Lekkie płyty ze spienionego PCV mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, od budownictwa, po przemysł meblarski oraz reklamowy. W reklamie świetnie sprawdzają się przy produkcji stojaków i prezenterów, ale także jako podłoże do druku czy wyklejania szyldów, obrazów, dekoracji witryn sklepowych, tablic informacyjnych czy konstrukcji przestrzennych. Płyty ze spienionego PCV są również dobrym rozwiązaniem do zabudowy stoisk wystawienniczych na targach.
Zamów PCV on-line

Druk na PCV

Duży wybór dostępnych grubości i formatów sprawia, że lekkie płyty ze spienionego PCW łatwo dobrać do swoich indywidualnych potrzeb. Oferujemy druk płyt PCV 3mm, 4mm, 5mm, 8mm, 10mm. Płyty PCV są lekkie, a co za tym idzie, nie ma problemu, by je przenosić i montować na wysokości. Łatwość obróbki mechanicznej sprawia, że płyty ze spienionego PCW możemy frezować i dowolnie docinać do potrzebnego kształtu. Najnowocześniejsze technologie pozwalają na umieszczenie specjalnej formuły na powierzchni płyty ze spienionego PCW, dzięki której możliwe jest utrwalanie aplikacji z wykorzystaniem promieniowania UV tzn.: druk UV. Do wyboru jest również zadruk cyfrowy na foliach i oklejanie płyt PCV.

Płyta PCV – Materiał

Płyty ze spienionego PCV mają gęstość 0.50-0.75g/cm3. Wytwarzane są techniką swobodnego spienienia, z zastosowaniem metody wytłaczania. Materiał do wykonania płyt ze spienionego PCW to polichlorek winylu i monomer. Lekkie płyty ze spienionego PCW, w wykończeniu matowe, o jednolitej powierzchni oraz równomiernym spienieniu, mają doskonałą jakość powierzchni oraz dobrą izolacyjność, doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie są wystawione na zmienne warunki atmosferyczne. Materiał, który został użyty do produkcji płyt spienionych PCW jest odporny na korozję i chemikalia. Cechuje je także bardzo niska absorpcja wody. Specjalnie dobrany materiał oraz technika wykonania sprawia, że płyty posiadają niedużą przewodność ciepła a także są dźwiękoszczelne. Dodatkowo płyty pokryte są także jednostronnie lub dwustronnie folią ochronną zabezpieczającą przed rysowaniem aby nadruk UV na PCV wyglądał dobrze jakościowo. Dużą zaletą płyt jest ich niewielki ciężar, co znacznie ułatwia ich transport oraz zmianę miejsca położenia. Dla bezpieczeństwa lekkie płyty spienione PCV posiadają certyfikat palności M2.

Sposób obróbki płyt PCV

Istotną cechą płyt spienionych PCW jest fakt, iż materiał ten poddaje się łatwej obróbce. Przy wycinaniu skomplikowanych wzorów, logo, najróżniejszych szablonów bądź liter stosujemy metodę frezowania, dzięki której otrzymujemy wymagany kształt. Frezowanie świetnie sprawdza się przy wydobywaniu różnych kształtów także z innych materiałów. Lekkie płyty ze spienionego PCW nadają się również do klejenia. Specjalne kleje pozwalają na trwałe złączenie elementów.

Wydruki na płytach PCV

Wydruki na PCV wykonujemy w pełnym kolorze i w wysokiej rozdzielczości, co oznacza, że świetnie wyglądają gdy patrzymy się na nie z bliska, czy z daleka.
Nasze wydruki UV zapewniają długotrwałą i atrakcyjną wizualnie reklamę w doskonałej cenie.

Cena PCV – wydruk 600x900dpi lub na życzenie 1200×1200 Fine ART

Standart - 600x900dpi
70,00 netto
m2
  • grubość płyty 3mm
  • do 3 lat ekspozycji, zadruk w technologii UV
  • niski ciężar
  • dzwoń: tel.: +48 33 443 20 60 lub zamów w sklepie on-line
Standart - 600x900dpi
80,00 netto
m2
  • grubość płyty 5mm
  • do 3 lat ekspozycji, zadruk w technologii UV
  • niski ciężar
  • dzwoń: tel.: +48 33 443 20 60 lub zamów w sklepie on-line